NAUDINGAS STRAIPSNIS!

Įrašyta: 2014/12/02 |  Paskutinis atnaujinimas: 2014/12/05 | 

Kaip atsikratyti streso žaidžiant kompiuteriniais žaidimais?

Daugelis iš mūsų žaidžia skirtingus kompiuterinius žaidimus, tokius kaip RPG, muštynės, veiksmo, sporto ar dėliones. Taip pat mes tikime, kad daugelis iš Jūsų buvote apimti streso žaidžiant ar po to. Kartais mes jaučiame lengvumą, neįsivaizduojamą galvos skausmą ar diskomfortą. Todėl visus šiuos simptomus įveikti būna tikrai sunku, net jei vartojate vaistus, jie tikrai nepadės. Taigi norime pasidalinti šiuo straipsniu su tais žmonėmis, kurie sunkiai malšina stresą žaisdami žaidimus. Tad siūlome atlikti šiuos paprastus veiksmus, kad pašalintumėte streso poveikį.
 
Klausykitės muzikos
 
Klausymasis įvairios muzikos ar dainos, leis Jums atpalaiduoti savo mintis. Tiesiog naudokite mp3 grotuvą ar savo telefoną, priklausomai kokią muziką Jūs ketinate klausytis. Taip pat galite pabandyti panaudoti instrumentinius garsus, kurie Jums padės atsipalaiduoti. Siūlome nemaišyti muzikos garsų su tais, kurie groja žaidimo metu, nes tai gali sukelti painiavą Jūsų mintims, kurios muzikos Jūs iš tikrųjų klausotės. Būtų geriau, jei naudotumėte ausines, nes jos padės išgirsti muziką ir ją pajausti.
 
Trumpam atsipalaiduokite
 
Atsipalaiduokite iš tikrųjų. Jei tarkime Jūs žaidžiate dėlionę ir sunkiai sekasi ją įveikti, pabandykite padėti savo pultelį į šoną ir nieko nedarykite. Tiesiog pagalvokite apie ką nors gero, kas Jus daro laimingu žmogumi. Tai padės Jums vėl susikoncentruoti žaidimui.
 
Praktikuokis ir pakelk lygį, kurio negali įveikti.
 
Praktika ir lygių kėlimas yra labai svarbus faktorius kompiuteriniuose žaidimuose. Tobulinti ir kelti savo lygį - labai populiaru PRG ir muštynių žanro žaidimuose. Jei negalite nugalėti pagrindinio boso kovų žanro žaidimuose, pabandykite įsiminti jo judesius ir išnaudoti visą savo kovos menų arsenalą, kad galėtumėte kontratakuoti. Prieš tai galite pamėginti ir praktikos režimą, kuriame, jei norite, galite analizuoti kiekvieną padarytą jo ataką. Taip pat galite įrašyti kovą, o tada galvoti ir numatyti savo visas atakas. Visus šiuos veiksmus galima būtų taikyti tik žaidžiant prieš kompiuterį, nes jeigu Jūs žaisite prieš žmogų, jis gali laisvai koreguoti savo veiksmus, kurie sumaišys Jums visas kortas.
 
RPG žanro žaidimuose, lengviausias būdas įveikti bosus – pasikelti savo valdomo herojaus lygį, prieš su juo susitinkant. Pasiruošimas yra pagrindinis kelias į pergalę. Ruoškis tam atsakingai ir įveiksi jį sklandžiai.
 
15 minučių pertrauka
 
Kompiuteriniai žaidimai labai panašūs į darbą, tad žmonės, kurie žaidžia žaidimus, taip pat turi daryti pertraukas, nes jie nėra mašinos ir 15 minučių pertrauka, kiekvieną valandą, tikrai neatims tavo brangaus laiko. Daryti 15 minučių pertraukas, taip pat rekomenduoja ir konsolių gamintojai. Šias rekomendacijas galite rasti ir savo žaidimų konsolės vadovėlyje. Gal tai ne atrodo rimtai, bet kai kurie žaidimų fanai jau dabar moka už ilgai praleistas valandas prie kompiuterio, kurių akys vis dažniau patiria didesnę įtampą. Visą tai vedą prie sunkių akių komplikacijų, kurios gali sukelti galvos skausmą ar kitus erzinančius skausmus. Lengviausias būdas viso to išvengti, tiesiog apsimeskite, jog esate kompanijos darbuotojas, kuriam reikia padaryti 15 minučių pertrauką.
 
 
Kalbėkite su draugais
 
Kalbėjimas su draugais - padeda sumažinti stresą. Draugų dėmesys Jums žaidžiant, taip pat gali turėti didelės įtakos sumažinant stresą. Pavyzdžiui Jūs negalite ‚pereiti‘ kambario ar sudėlioti galvosūkio, šalia esantis draugas visada Jums gali patarti kaip tai padaryti arba tiesiog išspręsti šias problemas už Jus. 
 
Tempimo pratimai ar trumpas pasivaikščiojimas
 
Jei tikrai pavargote žaisti, tiesiog sustabdykite žaidimą ir išeikite pasivaikščioti ar pažiūrėkite į gražius dalykus, kurie pakels Jums nuotaiką, pavyzdžiui gamtovaizdis. Kai kurie daro tam tikrus pratimus, nes tokiu būdu galima išlieti savo problemas, šiuo atveju susikaupusias žaidimo metu. Rezultatą pamatysite iš karto po to, kai tai padarysite. 
 
Visą pyktį išliekite ant pagalvės
 
Kartais žaidžiant susikaupia daug pykčio ir įniršio, tad šiuo atveju geriau būtų trenkti ar mesti pagalvę, nei savo pultelį, kuris gali lengvai sulūžti. 
 
 
Išsaugokite žaidimą, tada eikite miegoti
 
Turbūt tai geriausias būdas sumažinti stresą po žaidimo. Jei tikrai esate pavargęs žaisti toliau, laikyti savo pultelį ir žiūrėti ilgą laiką į monitorių, geriau būtų viską išsaugoti, palikti ramybėje ir eiti į lovą ramiam miegui. Tai yra tai, ką dauguma žmonių daro, kai jie būna išsekę. Pamiegoję Jūs labai nustebsite, kaip lengvai galima bus įveikti bosą ar išspręsti galvosūkį, nes Jūsų mintys prieš tai buvo labai pavargusios, todėl joms reikia poilsio. Šis paprastas metodas taikomas ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir dėl streso susijusioms problemoms, kurios atsiranda darbe, šeimoje ar draugų kompanijoje. Jūsų smegenys ne baterija, todėl jomis nereikėtų piktnaudžiauti. 
 
Venkite žaidimo vietos, kurios negali įveikti.
 
Jei užstringate keldami lygį ir negalite jo įveikti, tiesiog nustokite žaisti, nes Jūs tik eikvojate savo laiką. Rekomenduojame žaidime daryti ką nors kito ir pasikelti savo lygį anksčiau, nei vėl reikės bandyti įveikti sunkesnį lygį. Svarbu žinoti, kad kai kurių žaidimų lygiai yra padaryti taip, ypač RPG žanro žaidimuose, kad norint pasiekti kitą lygį, reikia turėti tam tikrus įgūdžius ar ginklus konkrečiam žaidimo etapui. Tam tikrose žaidimo vietose, žaidėjo lygis labai skirsis nuo priešo lygio, tai reiškia, kad šiuo metu tai nėra tinkamas metas žaisti šioje vietoje, tad geriausias būdas yra pasikelti savo lygį vykdant kitas užduotis, tol kol būsite pasiruošę ar gausite galingesnius ginklus. Tokiu atveju Jūs neeikvosite savo laiko ir leis Jums lengviau pasiekti aukštesnio sudėtingumo lygius, kurie prieš tai buvo tam tikra problema.
 
Nustokite žaisti ir eikite žiūrėti TV laidas ar filmus
 
Ar kada nors Jus erzino žaisti žaidimus, kurie atėmė labai daug laiko? Kai kurie žaidimai turi daugiau galvosūkių, nei pati istorija ir atvirkščiai. Tad kartais geriau nustoti žaisti ir pažiūrėti filmą ar kokį kvailą video Youtube kanale, kuris pakeltų Jums nuotaiką ir sumažintų stresą. 
 
Pakeiskite žaidimo žanrą
 
Jei Jus tikrai nervuoja žaisti kovos žaidimus, kuriuose visada pralaimite, būtų geriau, jei pakeistumėte žaidimo žanrą. Jei jaučiate, kad tam tikro žanro žaidimas šiuo metu nepadeda Jums laimėti, pakeiskite jį  į tą, kurį Jūs esate geriau įvaldę arba žaiskite žaidimus be streso, tokius kaip ‚Angry Birds‘. 
 
Valgykite skanų maistą
 
Kodėl Jums nepabandžius užsisakyti picą ar susirasti užkandį šaldytuve. Kartais alkis gali kelti problemų skrandyje ar neleisti blaiviai mąstyti, tad ką nors užkąskite ir vėl žaiskite. 
 
Žaisti žaidimus turėtų būti smagu, todėl, kad tai ir vadinama – žaidimas, kuris leistų Jums pabėgti nuo rūpesčių ir padėtų atsipalaiduoti. Tad geriausias būdas sumažinti stresą yra ‚pereiti‘ žaidimą. Jei ši informacija Jums nepadėjo, mes siūlome nustoti žaisti žaidimus visam laikui ir užsiimti kitais dalykais...
 


Komentarai


Rašyti komentarą

Vardas


El. paštas


Jūsų komentaras Note: HTML is not translated!

Įveskite patikros kodą į žemiau esantį laukelį: