Kompiuteriniai žaidimai: naudinga ar žalinga?

Įrašyta: 2017/11/07 |  Paskutinis atnaujinimas: 2017/11/07 | 

Kuo daugiau inovatyvių, aukštos grafikos bei kokybiško garso žaidimų pasiūlo gamintojai – tuo aktyviau kalbama apie tai, ar žaidimai nėra žalingi žmogaus organizmui. Jeigu anksčiau vienpusiškai buvo teigiama, kad kompiuteriai arba žaidimai prie konsolių nėra naudingi žmogaus organizmui, tai šiuo metu vis labiau suabejojama ir išskiriami tam tikri pliusai, kurie skatina įvertinti žaidimų naudą.

Žinoma, kiek žmonių – tiek nuomonių, tačiau mes, TarasGames.lt komanda, norime išskirti tam tikrus privalumus, kurie pastebėti ne tik mūsų, tačiau ir žaidimų asų bei medikų, kurie žaidimus rekomenduoja kaip vaistą nuo depresijos!

Aktyvesnė koncentracija

Pačiais naujausiais Kanados Universiteto turimo duomenimis, asmenys, kurie žaidžia žaidimus – kur kas geriau koncentruojasi ties vienu darbu ir kur kas sistemingiau jį atlieka. Turbūt ne vienam teko vaikystėje žaisti  koncentracijos žaidimus, kuomet stengiamasi kelias minutes galvoti apie pieštuką, kurį laikote prieš akis. Patikėkite, tai kur kas sunkesnis darbas nei buvo galima pagalvoti. Štai kompiuteriai žaidimai kiek pakeitė požiūrį koncentraciją. Su tuo sutiktų daugelis žaidėjų, kurie gali ištisas valandas siekti to paties tikslo ir dirbti tik ties vienu objektu.

Geresnė orientacija

To pačio universiteto išvados stebina ir toliau, kadangi mokslininkai teigia, jog aktyviai žaidimus žaidžiantys asmenys turi kur kas geresnę orientaciją. Kodėl? Paprasčiausiai šiuo metu labiausiai paplitę strateginiai bei nuotykių žaidimų, kurių metu reikia vienu metu stebėti kelis skirtingus objektus, reaguoti į juos. Natūralu, kad tuomet smegenys veikia labai aktyviai. Žaidėjo žvilgsnis krypsta ne tik į pagrindinį objektą, tai šiuo atveju yra valdomas žmogeliukas, tačiau ir aplinką, kuri tą veikėją veikia. Taip galiausiai suaktyvinamos visos smegenų zonos ir ilgainiui žaidėjas pasižymi kur kas geresne orientacija. Ta leidžia būti kur kas budresniu vairuotoju, įgūdžiai gali būti panaudojami profesinėje srityje.

Žaidimai gydo

Žaidimai ne tik vargina ir kartais suryja daug laiko, tačiau šiuo metu jie naudojami ir kaip gydomoji priemonė. Nėra tik geros arba tik blogos pusės. Į juos reikia žiūrėti universaliai ir objektyviai. Viena vertus jie gali turėti ir tam tiktų minusų, tačiau kita vertus jie padeda žmonėms po insulto arba galvos traumų sugrįžti į įprasta gyvenimo ritmą. Natūralu, kad žaidimų industrija stengiasi parduoti kuo daugiau žaidimų ir ne visi mums atrodo priimtini, tačiau išties yra labai daug naudingų, kurie kaip minėjome, gali būti labai puiki gydomoji ir mokomoji priemonė.

Lavinama vaizduotė

Vakaruose tapo įprasta, kad mokykloje vaikams yra rankas yra duodamos planšetės arba suteikiama galimybė pertraukų metu žaisti prie kompiuterio.  Tokio mokymosi šalininkai tvirtina, kad žaidimai labai padeda lavinti vaikų vaizduote. Daugelis jų net negali įsivaizduoti, kokios smulkmenos mus supa, kadangi kasdien tokius dalykus pastebėti yra sunkiau nei galėjote pagalvoti. Ypač vaikui. Štai žaismas kompiuterinius žaidimus jis koncentruojasi tiek kiekviena smulkmena, kadangi tai gali nulemti žaidimo baigti. Tai lavina ir vaiko fantaziją. Žinoma, ne tik vaiko, tačiau ir saugusio asmens.

Integracija

Daugelis žaidimus žaidinančių žmonių tikina, kad tam tikra prasme žaidimai yra socialinė terpė, kur galima komunikuoti su kitais, kur yra panaikinamos ribos. Tai itin sakytina apie žaidimus online kur prie ekrano renkasi labai skirtingi žmonės be savo gyvenimo istorijų, kadangi savo istorijas jie kuria žaidime. Taigi, tai puiki galimybė integruoti žmones, geriau jiems susipažinti ir nusimesti socialines roles, kurias atlieka kiekvieną dieną.

Loginis mąstymas

Galiausiai, ne vienas gydytojas sutinka, kad saikingai žaidžiant žaidimus bent kiek lavinamas loginis mąstymas. Žinoma, viskas priklauso nuo to, kokius žaidimus žaidėte ir nereikėtų to daryti ilgiau nei porą valandų per dieną. Tokiu atveju tai bus naudinga poilsio būdas.

Nepamirškite, kad žaisdami turite daryti pertraukas, kad pailsėtų ir akys, ir kūnas. Prasimankštinkite. Dar geriau, žaiskite žaidimus, kurių metu aktyviai judama (move) žaidimai.

Žaidimai gali būti ir naudingi, ir žalingi, viskas priklauso nuo to, kaip juos priimsite, kaip dažnai žaisite ir kaip išnaudosite jų teikiamus privalumus.


Komentarai


Rašyti komentarą

Vardas


El. paštas


Jūsų komentaras Note: HTML is not translated!

Įveskite patikros kodą į žemiau esantį laukelį: